تبلیغات آنلاین و بازاریابی آنلاین روشی نوین که کسب و کار شما را متحول می کند

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین online advertising و یا بازاریابی آنلاین Online marketing این روزها یکی از پرکاربرد ترین متدها در بازاریابی و فروش محصولات می باشد.

در دنیای پر رقابت امروزی تبلیغات اینترنتی و بازاریابی آنلاین وسیله ای بسیار کارآمد برای معرفی کالاها و خدمات به مشتریان است. در واقع تبلیغات، پل ارتباطی میان خریدار و فروشنده بوده و آن ها را بهم نزدیک تر می کند. استفاده از روش های نوین تبلیغاتی موجب ترغیب مردم به خریداری محصولات و استفاده از خدمات مورد نظر می‌شود.

هم اکنون تبلیغات آنلاین نقش بسیار مهمی در افزایش درآمد شرکتهای کوچک و بزرگ ایفا می کند و دقیقاٌ بهمین دلیل است که آژانس های تبلیغاتی بزرگ دنیا همچون گوگل سالیانه میلیاردها دلار از راه تبلیغات برای شرکت ها کسب درآمد می کنند.

بر طبق آماری که وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کردند نشان میدهد که تعداد تلفن‌های هوشمند در سال ۱۳۹۲ ، ۲ میلیون دستگاه بود اما این آمار در سال ۱۳۹۵ به بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه افزایش پیدا کرده است که تمامی این اطلاعات می‌تواند یک مشخصه بارز داشته باشد؛ کاهش توجه از محیط اطراف و هجوم تمرکز به سمت ابزار‌های کوچک هوشمند همچون موبایل و تبلت. و هم اکنون بسیار واضح است که این آمار در سال ۱۳۹۷ بسیار بیشتر از آن رقم ذکر شده می باشد.

و این آمار خود بخوبی نشان دهنده استفاده کاربران از فضای آنلاین و حضور آنها در شبکه های اجتماعی را نشان میدهدو این یک فرصت استثنایی برای شرکتها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ میباشد که در این فضا حضور یابند و از پتانسیل موجود در آن استفاده کنند.

امروز اگر نگاهی به دور و اطراف خود بیندازیم , در و دیوار شهر پر شده از انواع و اقسام تبلیغات فیزیکی و به عبارتی این فضا اشباع شده و از طرفی در مقایسه با روش های نوین تبلیغاتی کارایی لازم را هم همچون گذشته ندارد. و همچنین هزینه تبلیغات بروشهای سنتی نیز بسیار بالاست و این میزان هزینه در توان اکثر کسب و کارهای نوپا نمی باشد.

کافیست فقط برای اینکه خیالتان راحت شود با یک آژانس تبلیغات محیطی تماس بگیرید تا ببنید تعرفه تبلیغات در اتوبان ها و یا فروشگاه ها و یا در سطح شهر چقدر نجومیه! در حال حاضر تعرفه تبلیغات آنلاین بسیار ارزان می باشد و با توجه به کارآرایی بالای این نوع از تبلیغات انتظار می رود که بزودی شاهد افزایش قیمت در این نوع از تبلیغات باشیم.

تبلیغات آنلاین

روش های نوین تبلیغاتی در مقایسه با روشهای سنتی مزایای بسیاری دارد، یکی از این روشها که این روزها طرفداران بیشماری پیدا کرده پوش نوتیفیکیشن می باشد، این یکی از روش‌های بسیار کارآمد در تبلیغات آنلاین است که نسبت به برخی از روش‌های قدیمی دیگر مانند ایمیل مارکتینگ، عمر کوتاهی دارد و جدیدتر است.

فروش محصولات و معرفی خدمات و همچنین عضویت در کانال های شبکه های اجتماعی و غیره … در این روش، متدی جدید و انحصاری مختص برنامه نویسان اندروید بوده و تنها این افراد قادر به ارسال این نوع از تبلیغات می باشند. در ارسال این نوع تبلیغ اینترنتی می توان از تصویر (بنر) و متن تبلیغاتی نیز استفاده کرد.

لازم به ذکر است که امروزه تبلیغات آنلاین بروش نوتیفیکیشن و یا همان ( تبلیغات کلیکی ) در بین صاحبان کسب و کار، مدیران و کار آفرینان و همچنین وبمستران بسیار محبوب شده و از روش های ارسال رقیب همانند پاپ آپ پیشی گرفته و همواره بهترین بوده و در حال فراگیر شدن نیز می باشد. با اینکه از لحاظ قیمتی کمی تفاوت با دیگر روش ها دارد اما می توان گفت به صرفه است و می توان در این روش بازگشت پول + سود یک روزه را تجربه کرد. روشی موفق و کم یاب با بازدهی بسیار بالا .

لازم است بدانید که در تبلیغات کلیکی ( PPC ) پرداخت به ازای هر بار کلیک یک IP، بروی تبلیغ ارسالی میباشد و یک بار از حساب آگهی‌دهنده کسر می‌گردد. و شما تنها زمانی هزینه‌ای پرداخت می‌کنید که بر روی تبلیع شما کلیک شود. همچنین خوب است بدانید که در تبلیغات کلیکی تعداد نمایش تبلیغ‌ و یا مدت زمان کمپین برایتان هزینه‌ای دربر نخواهد داشت.

شیوه‌ی پرداخت هزینه‌ی آگهی‌های آنلاین چگونه است؟

۳ روش اصلی پرداخت برای آگهی‌های آنلاین به این صورت است: پرداخت در ازای هر کلیک(CPC)، پرداخت در ازای هر هزار مشاهده (CPM) و هزینه‌ی ثابت.

۱. پرداخت در ازای هر کلیک CPC
هر بار که کاربری از آگهی تبلیغاتی دیدن کند، به میزبان آن تبلیغ و به عبارت دیگر تبلیغات‌چی آن هزینه‌ای پرداخت می‌شود. به همین دلیل به این شیوه از تبلیغات، تبلیغات مبتنی بر عملکرد نیز گفته می‌شود، و درواقع تنها در ازای کسب نتیجه، هزینه‌ی آگهی داده می‌شود. این روش در تبلیغاتِ جستجوی پولی مورداستفاده است.

۲. پرداخت در ازای هر هزار مشاهده CPM
این روش بیشتر در تبلیغات نمایشی کاربرد دارد. مثلا اگر شخصی ۱۰۰ هزار تومان برای آگهی خود می‌پردازد، تبلیغات‌چی این ۱۰۰ هزار تومان را برای ۱۰۰۰ بازدیدی که از تبلیغ مربوطه صورت خواهد گرفت، دریافت کرده است. در این روش پرداخت مبتنی بر عملکرد و نتیجه‌ی نهایی نیست. با این وجود می‌توان با پیگیری بازدیدهای صورت گرفته از جانب کاربران به اطلاعات خوبی دست یافت.

۳. هزینه‌ی ثابت
در این روش، در ازای تبلیغاتی که صورت می‌گیرد، در مدت‌زمانی خاص هزینه‌ای از قبل تعیین‌شده پرداخت می‌شود و مهم نیست که آگهی چند بار دیده یا روی آن کلیک شده است.

هم اکنون استفاده از تبلیغات آنلاین برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ ، امروز تبدیل به یک ضرورت شده است. این روزها مردم بسیار بیشتر از گذشته برای خرید و آشنایی با محصولات و خدمات مختلف و همچنین مطالعه و انجام امور مختلف به اینترنت مراجعه می‌کنند پس حتما باید در این فضا حضور داشت و به تبلیغات آنلاین در کمپین‌های خود توجه ویژه داشت باشید. 

>>> جهت مشاهده پلن ها و قیمت های تبلیغات آنلاین کلیک کنید <<<

× پشتیبانی در واتساپ